Skalmierzycka Karta Seniora – komu przysługuje i jakie daje korzyści?

1183

W październiku 2019 r. radni Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce przyjęli uchwałę w sprawie przyjęcia programu mającego na celu wzmocnienie aktywności społecznej i poprawę jakości życia osób powyżej 60 roku życia. Jednym z rozwiązań jest „Skalmierzyckiea Karta Seniora”. Gminę zamieszkuje 2500 seniorów i to właśnie do nich skierowany jest ten projekt, ale jest to też świetna okazja dla przedsiębiorców do przedstawienia się lokalnej społeczności. Nie każdy o niej słyszał, dlatego spróbujemy wam ją przybliżyć.

Kto i jak może taką kartę uzyskać?
Wszystkie osoby zamieszkałe na terenie Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce w wieku 60 lat i wzwyż, które złożą wniosek dostępny tutaj: WNIOSEK.
Sam proces wypełniania podania jest bardzo prosty.
Wystarczy podać:

  • Imię i nazwisko wnioskodawcy
  • Adres zamieszkania
  • Datę urodzenia
  • Podpis
Wzór Skalmierzyckiej Karty Seniora

Dokument można odebrać w Urzędzie Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce – parter, pokój nr 3

Jakie niesie korzyści?
Posiadanie takiej karty daje możliwość z korzystania z rabatów u wciąż rosnącej liczby podmiotów. Na 15.07.2020 r. jest 25 partnerów. Są to między innymi:

Usługi: Lazur, Kwieciarnia RÓŻA, zakład fotograficzny, optyk, psycholog.
Kultura:
Forum Synagoga, Ostrowskie Centrum Kultury i Kino „Komeda”.
Sklepy:
Max-Dywanik, Rologród i Kwieciarnia Róża.

Wymienione powyżej to tylko ułamek tego co daje nam posiadanie karty seniora, pełna lista miejsc, gdzie skorzystamy z rabatów tutaj: PEŁNA LISTA

Jak zostać partnerem?

Zachęcamy również przedsiębiorców do dołączania do tej szczytnej inicjatywy. Możecie pomóc lokalnej społeczności oraz promować swój biznes wśród mieszkańców naszej gminy. Dołączenie do programu karty seniora jest bezpłatne. W celu podjęcia współpracy należy zgłosić się do Urzędu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce i następnie złożyć deklarację przystąpienia oraz określić, które z oferowanych usług / produktów będą objęte zniżkami. Potwierdzeniem zawarcia umowy będzie podpisanie stosownego porozumienia pomiędzy podmiotem, a Gminą i Miastem Nowe Skalmierzyce i wydaniem przez Organizatora Tablicy Identyfikującej. Po tych krokach partner będzie mógł się posługiwać w swoich materiałach promocyjnych logotypem karty seniora i znajdzie się na liście „Partnerów programu”. Zachęcamy wszystkich przedsiębiorców do wzięcia udziału. Jest to doskonała opcja w czasie pandemii, żeby pokazać się nowym klientom.

Regulamin i więcej informacji – LINK

Zdjęcie: pressfoto – www.freepik.com