Strona główna Aktualności Nasi strażacy z OSP Biskupice Ołoboczne pompują dla Wojtusia w akcji #GaszynChallenge...

Nasi strażacy z OSP Biskupice Ołoboczne pompują dla Wojtusia w akcji #GaszynChallenge (film)

Strażacy oraz inne służby z całej Polski robią pompki i wpłacają pieniądze na leczenie dwuletniego Wojtka Howisa. Do akcji #GaszynChallenge dołączyli też nasi strażacy.

Wojtek Howis cierpi na SMA1 czyli rdzeniowy zanik mięśni. Nie jest w stanie oddychać bez respiratora, a całe życie spędza na oddziałach intensywnej terapii. Pojawiła się jednak szansa dla chłopca jest nią eksperymentalna terapia kliniczna i operacja w Stanach Zjednoczonych. Całość będzie kosztować 9 milionów złotych.

Nominowani do akcji mają 48 godzin na wykonanie 10 pompek. Jeżeli tego nie zrobią, muszą wpłacić minimum 10 zł, ale jeśli podejmą wyzwanie, wtedy muszą dorzucić minimum 5 zł do zbiórki.

Poniżej film z akcji przeprowadzonej przez naszych strażaków:

Link do zbiórki:
https://www.siepomaga.pl/wojtus

Nasi partnerzy

Najnowsze

Nowy numer 10/2021 Gazety Skalmierzyckiej

Październikowe wydanie comiesięcznej gazety regionalnej, a w nim najciekawsze artykuły z okolic gminy Nowe Skalmierzyce: – Święto Ziemniaka w Biskupicach Ołobocznych– Sprzątanie świata...

Inauguracja Sezonu Kulturalnego ponownie w Starym Kinie

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią do Starego Kina powróciła Inauguracja Sezonu Kulturalnego połączona z Dniem Edukacji Narodowej, podczas której uhonorowywane są osoby...